Navzdory hrozícímu poklesu ekonomiky musí jít eurobanka podle Schnabelové s úroky vzhůru

- Komerční sdělení -brilantní

Hrozící pokles ekonomiky bude mít na inflaci utlumující účinek, řekla členka Výkonné rady Evropské centrální banky.

Eurozóna čelí poklesu ekonomiky, inflace je však stále příliš vysoká. To znamená, že úrokové sazby budou muset pokračovat směrem nahoru. Řekla to členka Výkonné rady ECB Isabel Schnabelová.

TASR o tom informuje na základě zprávy agentury Reuters.

„Hrozící pokles ekonomiky bude mít na inflaci utlumující účinek,“ řekla Schnabelová v rozhovoru pro zpravodajský portál t-online. „Nicméně výchozí bod při úrokových sazbách je velmi nízko, takže je jasné, že musíme pokračovat ve zvyšování sazeb“.

Schnabelová sice zatím stále nepovažuje recesi za základní scénář vývoje eurozóny, varovala však, že Německo se jí pravděpodobně nevyhne. Německá ekonomika je přitom největší ekonomikou eurozóny i celé Evropské unie.

Začátkem září ECB v úsilí utlumit vysokou inflaci zrychlila zpřísňování měnové politiky a zvýšila hlavní úrokové sazby o rekordních 75 bazických bodů. Trhy nyní očekávají, že na svém příštím zasedání v říjnu banka klíčové sazby opět zvýší, přičemž část ekonomů očekává růst o 50 a další část opět o 75 bazických bodů. Schnabelová nenaznačila své preference, řekla pouze, že ECB udělá všechno proto, aby inflaci dostala pod kontrolu.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora