Ryanair plánuje zvýšit ceny letenek. Palivo je stále dražší

- Komerční sdělení -brilantní

Ryanair není sám, kdo zvyšuje ceny.

Irská letecká společnost Ryanair, největší nízkonákladový dopravce v Evropě, plánuje zvýšit ceny letenek, protože palivo je stále dražší.

„Průměrná cena letenky v rámci Ryanairu se během pěti let pravděpodobně zvýší ze 40 na 50 eur,“ řekl Andreas Gruber, šéf Laudamotion, dceřiné společnosti Ryanairu.

Letecká společnost se snaží snížit vliv zdražování ropy kontrakty, které fixují její ceny, a nákupem levného parafínu do zásoby, ale nedokáže zcela utlumit růst cen paliv, poznamenal šéf Laudamotion.

Nízkonákladové aerolinie mají v ekonomicky těžkých časech výhodu oproti dražším konkurentům. „Během recese bude více lidí věnovat pozornost ceně letenky,“ konstatoval Gruber.

Ryanair není sám, kdo zvyšuje ceny. I největší německá letecká společnost Lufthansa již oznámila zdražení letenek ve zbytku roku.

Zdá se, že Ryanair už má za sebou období poklesu počtu cestujících během pandemie koronaviru. Očekává se, že v aktuálním finančním roce Ryanair přepraví v Evropě 166 milionů cestujících, což je výrazně nad úrovní před vypuknutím pandemie. V příštím finančním roce by se počet cestujících měl zvýšit na 185 milionů, dodal Gruber.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora