Sedm tipů, jak oslavit Den dětí

- Komerční sdělení -brilantní

Vybrali jsme pro vás nejzajímavější akce ve slovenských městech.

V roce 1925 se ve švýcarské Ženevě konala Světová konference pro blaho dětí, na které se zástupci 54 zemí zabývali zejména chudobou, dětskou prací, vzděláním a jinými otázkami týkajícími se dětí na celém světě.

Právě na této konferenci vznikla myšlenka vytvořit den, který by dětem udělal radost a zároveň poukázal na jejich problémy.

Proč byl vybrán právě 1. červen, není zcela jasné, ale toto datum se slaví ve více než 20 zemích. Jedná se o významný den, který si zaslouží oslavu.

I když tentokrát padne Den dětí na čtvrtek, 1. června, dětem bude na Slovensku patřit nejbližší víkend. Vybrali jsme pro vás několik zajímavých akcí, které se vyplatí navštívit.

Historický Devín
Cestování do minulosti fascinovalo každou dětskou generaci. I když dětským myslím v současnosti vládne doba „tabletová“, vždy je potěší i tradičnější zábava. Hrad Devín v neděli, 4. června otevře brány pro veřejnost.

Za nimi najdete římské legie, rytíře, antické tanečnice, gladiátorské boje, otroky i barbary. Akce Rytíři na Devíně – Roma invicta! vás přenese do období Římské říše.

Během celého dne se diváci budou moci obveselit i poučit s různými přístroji římského inženýrství – groma (úhlový zaměřovač), libella (vodováha), ballista (šípomet) či s funkční zmenšeninou vojenského dobíjecího stroje.

Můžete se odvézt na koni, navštívit řemeslné stanky, občerstvit se čajem a jinými chutnými maličkostmi nebo si vychutnat pohled na okolí z nově zpřístupněné horní části hradu.

Základní vstupné je 8 €, zlevněné 4 € a rodinné vstupné 13 €. Více informací naleznete na facebookové stránce události.

Dětský svět ve Spišské Nové Vsi
Neděle bude patřit rodině iv areálu hotelu Metropol ve Spišské Nové Vsi. Během tohoto dne otevře hotel nový dětský svět.

Návštěvníci budou mít k dispozici dětský bufet zdarma, v rámci programu animátorů, maskotů, malování na obličej, nafukovací skákačku a zatancují si na diskotéce.

Součástí nedělního rodinného dne bude také brunch, který začíná spolu s celodenním programem v 10:00.

Sportovní Michalovce
Den dětí se slaví také v Michalovcích. Během 31. května a 1. června se tamní Městská sportovní hala promění v jedno velké hřiště.

Pokud s dětmi rádi sportujete, zajděte si sem. Do Michalovců při této příležitosti přicestují i živá zvířátka z košické ZOO, čtyři noví dinosauři.

Ve středu čeká návštěvníky vystoupení hiphopových tanečníků, představení kouzelníka Wolfa a postaviček ze SrandaBanda show, ve čtvrtek se představí divadlo HAAS se Zuzanou Haasovou se hrou Nezbedný zajíček.

Po skončení čtvrtečního programu bude doslova velkou tečkou nafukování horkovzdušného balónu. Vzlet v něm můžete dokonce vyhrát.

Pohádky na Oravském hradě
Na Oravském hradě a Oravské lesní železnici každoročně ožívá pohádkový svět. Výjimkou nebude ani letos. Polepetko doprovází návštěvníky příběhy od 28.5. do 1.6.

Ten poplete skoro vše, co může na Oravském hradě, zatímco na železnici se pojede podívat Maťko s Kubkem. Pohádkový svět na Oravském hradě letos přinese výběr kouzelných příběhů, pospojovaných kouzelným klubkem.

Navštivte Oravský hrad a pomozte Polepetkovi spolu s dětmi rozmotat přadeno plné pohádek. Děti prožijí spolu s pohádkovými postavami jejich dobrodružství a podaří-li se jim úspěšně projít tuto pohádkovou cestu, získají i sladkou odměnu, a také možnost zapojit se do soutěže.

Zábavný dům v bratislavském obchodním centru
Jedno z bratislavských nákupních center si pro děti během 1. června připravilo speciální KIDS DAY.

Největším lákadlem akce v OC Central bude talentovaný kouzelník Peter Šesták, který svou show odstartuje v 15:30.

V pohádkové příšerky, postavičky ale i zvířátka se zase malí návštěvníci budou moci proměnit díky oblíbenému malování na obličej.

Malé parádnice a fešáci během dne budou moci vyzkoušet štěstí v modelingovém castingu agentury Charlie Brown, zatímco chytré ruce dostanou prostor v několika tvůrčích workshopech.

Jedním z workshopů bude i zdobení sladkých cupcaků s blogerkou a cukrářkou Martinou Hankerovou z Cupcake Roses ve spolupráci s prodejnou Potten & Pannen – Staněk.

Program si pro děti připravilo i papírnictví Pirex, elektrodem NAY či knihkupectví Panta Rhei. Během celého dne budou dětem patřit prostory obchodního centra, ale i zelený Central Park na střeše, kde si malí návštěvníci už mohou klasicky užít i barevné dětské hřiště či odpočinek na trávě.

ZOO v Bojnicích otevřena pro všechny
Množství rodičů volí jako program v rámci Dne dětí návštěvu ZOO. Ta v Bojnicích vám dá o jeden důvod víc, abyste si přišli prohlédnout místní obyvatele.

Pro děti si 1. června připravila speciální program a kromě toho mají děti do 15 let vstup do ZOO zdarma.

V tento den si můžete ZOO hrát, soutěžit i řešit hádanku z indicií poschovávaných po celé zahradě.

Stačí v devět dopoledne přijít před výběh medvědů. Až do 15:00 na děti v zoologické zahradě čeká bohatý doprovodný program, který jim zpestří prohlídku areálu ZOO.

Sportovní den dětí v Banské Bystrici
Kromě toho, že je Banská Bystrica evropským městem sportu 2017, v pátek, 2. června bude také městem dětí. V parku pod památníkem SNP čeká návštěvníky akcemi nabitý program.

Celé rodiny zabaví sportovní disciplíny a aktivity na čerstvém vzduchu, vystoupení tanečních skupin, Cirkus obrů s pohádkovým příběhem, představitelé hasičského a policejního sboru, šermíři, sokolníci, hokejisté i koncert Dominiky Mirgové. Nouze nebude ani o soutěže.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora