Teenagerky vynalezly brčko, které odhalí drogy v nápoji

- Komerční sdělení -brilantní

Tři mladé Američanky chtějí snížit počet znásilnění, která se dějí na schůzkách a večírcích.

Susana Cappello, Carolina Baigorri a Victoria Roca se rozhodli zabojovat proti takzvaným „date-rape“, tedy znásilněním, která ženám hrozí během rande. Ty jsou často doprovázeny také drogami v nápojích, o kterých oběť nic netuší. Trio amerických teenagerek tak vymyslelo speciální brčko, které dokáže detekovat nejčastěji používané drogy.

Se svým projektem se zapojili do každoroční výzvy deníku Miami Herald a představili svůj byznys plán, se kterým vyhráli první místo. Jejich chytrý nástroj, který může lidem pomoci se chránit na schůzkách s neznámými osobami, dostal název Smart Straw.

Podstatou chytré brčka je schopnost změnit barvu na modrou, když ji člověk ponoří do nápoje, ve kterém je droga. Dokáže odhalit nejběžněji používané drogy jako ketamin, rohypnol a tekutá extáze. Pokud se barva brčka nezmění, nápoj by měl být čistý.

Teenageři by si brčko koupili
Slámky by měly být elegantním a jednoduchým způsobem, jak na sebe neupoutat pozornost, když svému společníkovi, respektive nápoji nevěříte, ale chcete nenápadně zjistit, zda je bezpečné jej vypít.

„Znásilnění, která doprovází užití drog nebo alkoholu, se stávají stále běžnějšími. Chceme dát každému jednoduchý nástroj, aby se mohl chránit,“ řekla jedna z trojice Susana Capello.

Součástí projektu, který studentky představili, byl také průzkum na Northwestern Unviersity. Zjistili v něm, že alespoň polovina respondentů znala někoho, komu byly na večírku podány drogy a až 85 procent potvrdilo, že by si brčko preventivně pořídilo.

Šikovné teenagerky si výhrou se svým byznys plánem potvrdily, že jde o dobrý nápad a momentálně jednají s výrobci, kteří by dokázali jejich brčka vytvořit ve velkém počtu. Svůj projekt se budou snažit rozjet i prostřednictvím crowdfundingové kampaně a patentování výrobku.

- Reklama -zpravy
- Komerční sdělení -pr článek

Redakce doporučuje

Články autora